www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 02/22/2023 - 12:21

Záclony jsou lehké tkaniny, které zakryjí okna, zjemní osvětlení a dodají interiéru nezaměnitelný styl. Poskytují také určitou míru soukromí. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství možností. V následujících řádcích vám prozradíme hned pět důležitých věcí, které byste měli vědět předtím, než si vyberete konkrétní řešení.

Dokonale rozptylují sluneční světlo z oken

Záclony jsou vyrobené z průhledného lehkého materiálu, který funguje jako světelný filtr. Stále tedy umožňují vstup slunečního světla do místnosti, ale jejich tkanina funguje jako rozptylovač světla, který přirozené světlo zjemňuje. Plynou z toho hned výhody, například poskytnou určitou ochranu nábytku, zařízení a podlahové krytiny, protože zmíněné předměty nejsou vystaveny přímému slunečnímu světlu.

Dodají místnostem soukromí během dne

Další příjemnou vlastností záclon je dodatečné soukromí, které poskytují. Přidávají jakousi izolační vrstvu před pozorováním zvenčí. Jestliže zkombinujete záclony a závěsy, zajistíte si tím dokonalé soukromí i během večerních hodin.

Poskytují měkkost, strukturu a pohyb

Záclony jsou skvělým přechodem mezi vnitřními a venkovními obytnými prostory. Zlepšují atmosféru místnosti změkčením dopadajícího světla, orámováním oken a vytvořením dojmu, že místnosti mají větší výšku. Když jsou okna otevřená a vane jimi jemný vánek, pohyb záclony je také příjemným stylistickým prvkem.

Řasení vypadá elegantně

Záclony vypadají půvabně, pokud je nařasíte. Řasení dodává místnosti strukturu a opticky zvětší interiér. Hotové záclony jsou širší než okna, aby se dosáhlo řasení.

Dobře fungují s dalším bytovým textilem

Záclony v kombinaci se závěsy, roletami den a noc anebo římskými roletami vám umožní zajistit si vysokou úroveň kontroly nad osvětlením a soukromí. Správně zvolený bytový textil vám zvyšuje i izolační výhody.

Ať už se rozhodnete použít záclony do oken, nebo jako zástěny či baldachýny na postele, jsou s nimi spojeny úžasné stylistické a praktické výhody. Stačí se podívat na nabídku e-shopu Dante.cz, kde jsou vedle záclon k dostání i závěsy, povlečení a další bytový textil.

reklama: