www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 03/14/2023 - 08:47

Trouba už dnes zdaleka není pouze pečicí nástroj. Dříve jste jen zapálili plyn a trouba pekla na jeden stupeň. Dnes máte rozhraní stupňů i typy tepelné úpravy pokrmů. Jaké jsou výhody horkovzdušné trouby?

Horkovzdušná trouba volně stojící – na co si dát pozor?

Vývoj každého typu trouby jde dopředu. Například ty plynové dříve hodně připalovaly. I proto se staly populárními elektrické variace a i ty nabízí velký prostor v podobě přípravy jídel. Například klasická elektrická trouba nenabízí možnost zanechat pokrmy tak šťavnaté. To umí horkovzdušná trouba. Máte ji? Pozor, někteří lidé si myslí, že ano, protože mají elektrickou troubu, kde je více funkcí a je mezi nimi zobrazen ventilátor. Jde však jen o horkovzdušné pečení, což je rozhánění horkého vzduchu v troubě, ale nejedná se o plnou funkci horkovzdušné trouby.

Rotační gril zajistí rovnoměrné pečení

Horkovzdušná trouba nabízí skvělé propečení proto, že ventilátor pohání horký vzduch rovnoměrně po celé troubě. Pokrm se rychleji upeče, tím pádem nemá možnost se tak rychle vysušit. A rovnoměrný přísun tepla nedovolí ani připálení, každá část dané suroviny se peče stejně. I díky tomu ušetříte za energie, pečení totiž trvá kratší dobu. Ten to systém umožňuje připravit najednou více jídel, klidně si připravte maso i sladký koláč najednou. I to šetří korunky. Horkovzdušná trouba nabízí i mnoho přídavných funkcí. Například rotační gril, který se otáčí, pokrm má tedy stejný přísun tepla, rovnoměrně se griluje, výsledek má šťavnatou chuť zachovanou ze surové podstaty jídla.

Horkovzdušná trouba - výběr

Jak tedy vybrat troubu? Předně zhodnoťte, jaká jídla si nejčastěji připravujete. Více maso? Nebo dáváte přednost zelenině? Chcete troubu využít hlavně na sladkosti? Proto se orientujte dle toho, jestli má trouba udržovat slaná jídla šťavnatá a zdravá, nebo potřebujete spíš upéct koláče, buchty atd. Zvolte, jestli se přístroj zabuduje do kuchyňské linky, nebo bude horkovzdušná trouba volně stojící. Se vším vám ovšem poradí odborníci, specialisté jsou například ve VETRO-PLUS a.s.

 

reklama: