www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 11/23/2022 - 14:09

Zima je tady a vás zlobí okna? Nemusí se dobře dovírat, může jim chybět těsnění, nebo to původní zestárlo. Zavolejte si odborníky na okna, kteří umí vše: od jejich seřízení, přes aplikaci těsnění do oken, až po montáž žaluzií.

Okna potřebují pravidelné seřízení

Pražská firma Správa oken se specializuje na různé služby související s údržbou oken. Ani nová okna nejsou zcela bezúdržbová a potřebují jednou ročně pravidelné seřízení. Jen tak se vyhnete problémům s těsněním a zavíráním oken, či drahým opravám, když dojde k jejich poškození. Seřízení oken je důležitou součástí péče o plastová i dřevěná okna.

Každé okno musí těsnit

Na okna, dnes více než kdy jindy, máme vysoké nároky, zejména co se týče těsnění. Netěsnící okna znamenají velké energetické ztráty, a ty si dnes, v době vysokých cen energií, může dovolit málokdo. Okno musí těsnit. Těsnění do oken ocení rovněž pravidelnou údržbu a kontrolu. Stará těsnění je po čase nutné měnit. Pro laika to nemusí být snadné. Ideální je opět péči o okenní těsnění, případně jeho výměnu, svěřit do rukou odborníků na okna ze Správy oken. Ti se specializují na těsnění do plastových a dřevěných oken.

Hodily by se vám žaluzie do oken?

Žaluzie do oken jsou rovněž příležitostí, jak ušetřit na energiích. Snižují tepelné ztráty, v létě zabraňují přehřívání, v zimě naopak umožňují lepší proudění tepla od radiátorů do místnosti bez zbytečného překrytí topných těles záclonami a závěsy. Správa oken nabízí naměření žaluzií jejich výrobu na míru i montáž.

Udržovaná okna dobře těsní

Neutahujte kohouty na radiátorech a nekupujte teplé deky. Zaměřte se na zamezení ztrát. Největší jsou právě přes okna. Je důležité zaměřit se na to, aby byla okna správně seřízená a dobře těsnila. Pomocníkem jsou i žaluzie. S okny vám poradí a problémy vyřeší ve firmě Správa oken.

reklama: